Zapraszam na strone internetową leszcze24.dbv.pl
Historia |
| Domz | 18.04.2009 22:31:38 |
Grupa: Administrator Lokalizacja: Leszcze Posty: 228 #252580 Od: 2009-4-13 Ilość edycji Admina: 1 | Leszcze – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie kolbuszowskim, w gminie Niwiska. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa rzeszowskiego. Historia Nazwy wsi użyto przy rozgraniczeniu dóbr króla Zygmunta I Starego i rodu Tarnowskich w Puszczy Sandomierskiej jako "borrae dictae Leszcze" (1524 r.). XVI-wieczne źródła wspominają o istniejących tam barciach pszczelich i działającej potażni do wytopu żelaza. Leszcze zwane zamiennie "Ligęzin" były przez długi czas enklawą łowiecką rodu Ligęzów z Przecławia. Dopiero w 1731 r. jest to zorganizowana osada. Obecnie wioska położona wśród borów sosnowych przeżywa swój kryzys demograficzny(którego za bardzo nikt nie odczuwa). W 2006 r. zlikwidowano szkołę podstawową, przenosząc dzieci do sąsiedniej szkoły w Hucisku. Warto zobaczyć * 600-letni dąb szypułkowy (7,2 m obwodu) * dwie mogiły niemieckich żołnierzy z 1944 r. * szyb poszukiwawczy gazu ziemnego. _________________ !Całe życie po bandzie! Speedway Stal Rzeszów |
| Domz | 20.08.2009 19:55:21 |
Grupa: Administrator Lokalizacja: Leszcze Posty: 228 #308220 Od: 2009-4-13 | Serdecznie Zapraszam do odwiedzin _________________ !Całe życie po bandzie! Speedway Stal Rzeszów |
| NIKEA23 | 09.04.2010 19:32:33 |
Grupa: Użytkownik Posty: 90 #516348 Od: 2009-10-2 | jejku fajniee wiedziec BaZa InFffO about village LeSzCzE ;p |
| wsk | 17.04.2010 20:30:45 |
Grupa: Moderator Lokalizacja: Leszcze Posty: 84 #521430 Od: 2009-8-19 | co ty tu glupoty opowiadasz jaki kryzys demograficzny leszcze obecnie przezywaja rozkwit kulturalno-sportowy i to zasluga monsieura wacka w.[budowa boiska sportowo-rekreacyjno-turystyczno-kulturalno-siatkarskiego] oraz wezmy pod uwage zalozycieli COUNTRY CLUBU [baru- osrodka kulturalno-rozrywkowego wybudowanego nieopodal sklepu in leszcze] nazwisk zalozycieli country clubu nie bede jednak wymienial ze wzgledu na prawdopodobienstwo oskarzenia mnie o podanie nielegalnych informacji... |
| Domz | 17.04.2010 21:44:23 |
Grupa: Administrator Lokalizacja: Leszcze Posty: 228 #521473 Od: 2009-4-13 | Podobno w najbliższym czasie ma być zbudowane pole namiotowe _________________ !Całe życie po bandzie! Speedway Stal Rzeszów |
| NIKEA23 | 23.04.2010 20:07:30 |
Grupa: Użytkownik Posty: 90 #524533 Od: 2009-10-2 | tak to jest założenie najnowszego Projektu LESZCZE 2010 - 2016 |
| Domz | 23.04.2010 22:56:38 |
Grupa: Administrator Lokalizacja: Leszcze Posty: 228 #524613 Od: 2009-4-13 | Moim zdaniem najbardziej oczekiwaną inwestycją projektu LESZCZE 2010 - 2010 jest budowa boiska do siatkówki,które ma stać się dużą konkurencją dla obecnego u Wacka.Jednak mam nadzieje,że ten projekt będzie realizowany bez przeszkód.Lecz niepokoi mnie wizja ewentualnych protestów ze strony Wacka _________________ !Całe życie po bandzie! Speedway Stal Rzeszów |
| Damian | 01.09.2011 16:10:25 |
| Grupa: Użytkownik Posty: 4 #760586 Od: 2011-9-1 | LESZCZE GORA |
| tos61 | 02.09.2011 20:45:50 |
Grupa: Moderator Posty: 64 #761210 Od: 2009-4-23 | Cóż to z użytkownik forum o tak wymyślnym nicku, się tak podlizuje |
| Domz | 12.11.2011 23:40:39 |
Grupa: Administrator Lokalizacja: Leszcze Posty: 228 #801363 Od: 2009-4-13 | a na FB pisał że zasięgu tu nie ma nieładnie _________________ !Całe życie po bandzie! Speedway Stal Rzeszów |
| tos61 | 13.11.2011 12:25:58 |
Grupa: Moderator Posty: 64 #801537 Od: 2009-4-23 | Takiego zasięgu jak tu jest to ze świeczką szukać. |
| Domz | 01.12.2011 22:07:01 |
Grupa: Administrator Lokalizacja: Leszcze Posty: 228 #811522 Od: 2009-4-13 | W dziale Historia nie można zapomnieć o historycznym pucharze wójta który się może nie powtórzyć _________________ !Całe życie po bandzie! Speedway Stal Rzeszów |
| tos61 | 11.12.2011 20:19:12 |
Grupa: Moderator Posty: 64 #817485 Od: 2009-4-23 | To było do mnie? Jako użytkownik forum z dużą rangą napominam wszystkich ażeby udzielali się na forum bo was wywale |
| Domz | 13.01.2012 09:10:31 |
Grupa: Administrator Lokalizacja: Leszcze Posty: 228 #839517 Od: 2009-4-13 | Podłączam się do tego _________________ !Całe życie po bandzie! Speedway Stal Rzeszów |
| wsk | 13.07.2012 00:15:28 |
Grupa: Moderator Lokalizacja: Leszcze Posty: 84 #972213 Od: 2009-8-19 | Obecnyy ;D |
| Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!! |
|
|