Zapraszam na strone internetową leszcze24.dbv.pl My Great Web page

NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » HISTORIA » HISTORIA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Historia

  
Domz
18.04.2009 22:31:38
poziom 4



Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 228 #252580
Od: 2009-4-13


Ilość edycji Admina: 1
Leszcze – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie kolbuszowskim, w gminie Niwiska.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa rzeszowskiego.

Historia

Nazwy wsi użyto przy rozgraniczeniu dóbr króla Zygmunta I Starego i rodu Tarnowskich w Puszczy Sandomierskiej jako "borrae dictae Leszcze" (1524 r.). XVI-wieczne źródła wspominają o istniejących tam barciach pszczelich i działającej potażni do wytopu żelaza.

Leszcze zwane zamiennie "Ligęzin" były przez długi czas enklawą łowiecką rodu Ligęzów z Przecławia. Dopiero w 1731 r. jest to zorganizowana osada.

Obecnie wioska położona wśród borów sosnowych przeżywa swój kryzys demograficzny(którego za bardzo nikt nie odczuwa). W 2006 r. zlikwidowano szkołę podstawową, przenosząc dzieci do sąsiedniej szkoły w Hucisku.

Warto zobaczyć

* 600-letni dąb szypułkowy (7,2 m obwodu)
* dwie mogiły niemieckich żołnierzy z 1944 r.
* szyb poszukiwawczy gazu ziemnego.

_________________
!Całe życie po bandzie!
Speedway Stal Rzeszów
  
Domz
20.08.2009 19:55:21
poziom 4



Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 228 #308220
Od: 2009-4-13
Serdecznie Zapraszam do odwiedzinwesoły
_________________
!Całe życie po bandzie!
Speedway Stal Rzeszów
  
NIKEA23
09.04.2010 19:32:33
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 90 #516348
Od: 2009-10-2
jejku fajniee wiedziec
BaZa InFffO about village LeSzCzE ;pcoolcool
  
wsk
17.04.2010 20:30:45
poziom 2

Grupa: Moderator

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 84 #521430
Od: 2009-8-19
co ty tu glupoty opowiadaszpytajnik
jaki kryzys demograficznypytajnikpytajnikpytajnik
leszcze obecnie przezywaja rozkwit kulturalno-sportowy i to zasluga monsieura wacka w.[budowa boiska sportowo-rekreacyjno-turystyczno-kulturalno-siatkarskiego]
oraz wezmy pod uwage zalozycieli COUNTRY CLUBU [baru- osrodka kulturalno-rozrywkowego wybudowanego nieopodal sklepu in leszcze]
nazwisk zalozycieli country clubu nie bede jednak wymienial ze wzgledu na prawdopodobienstwo oskarzenia mnie o podanie nielegalnych informacji...coolcoolbardzo szczęśliwybardzo szczęśliwyoczko
  
Domz
17.04.2010 21:44:23
poziom 4



Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 228 #521473
Od: 2009-4-13
Podobno w najbliższym czasie ma być zbudowane pole namiotowecool
_________________
!Całe życie po bandzie!
Speedway Stal Rzeszów
  
NIKEA23
23.04.2010 20:07:30
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 90 #524533
Od: 2009-10-2
tak to jest założenie najnowszego Projektu LESZCZE 2010 - 2016 coolcoolcool
  
Domz
23.04.2010 22:56:38
poziom 4



Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 228 #524613
Od: 2009-4-13
Moim zdaniem najbardziej oczekiwaną inwestycją projektu LESZCZE 2010 - 2010 jest budowa boiska do siatkówki,które ma stać się dużą konkurencją dla obecnego u Wacka.Jednak mam nadzieje,że ten projekt będzie realizowany bez przeszkód.Lecz niepokoi mnie wizja ewentualnych protestów ze strony Wackacool
_________________
!Całe życie po bandzie!
Speedway Stal Rzeszów
  
Damian
01.09.2011 16:10:25
Grupa: Użytkownik

Posty: 4 #760586
Od: 2011-9-1
LESZCZE GORA lolbardzo szczęśliwybardzo szczęśliwybardzo szczęśliwybardzo szczęśliwy
  
tos61
02.09.2011 20:45:50
poziom 2

Grupa: Moderator

Posty: 64 #761210
Od: 2009-4-23
Cóż to z użytkownik forum o tak wymyślnym nicku, się tak podlizujelol
  
Domz
12.11.2011 23:40:39
poziom 4



Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 228 #801363
Od: 2009-4-13
a na FB pisał że zasięgu tu nie ma nieładniebardzo szczęśliwy
_________________
!Całe życie po bandzie!
Speedway Stal Rzeszów
  
tos61
13.11.2011 12:25:58
poziom 2

Grupa: Moderator

Posty: 64 #801537
Od: 2009-4-23
Takiego zasięgu jak tu jest to ze świeczką szukać.
  
Domz
01.12.2011 22:07:01
poziom 4



Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 228 #811522
Od: 2009-4-13
W dziale Historia nie można zapomnieć o historycznym pucharze wójta który się może nie powtórzyć zakręconywesoły
_________________
!Całe życie po bandzie!
Speedway Stal Rzeszów
  
tos61
11.12.2011 20:19:12
poziom 2

Grupa: Moderator

Posty: 64 #817485
Od: 2009-4-23
To było do mnie? Jako użytkownik forum z dużą rangą napominam wszystkich ażeby udzielali się na forum bo was wywalediabeł
  
Domz
13.01.2012 09:10:31
poziom 4



Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 228 #839517
Od: 2009-4-13
Podłączam się do tegocool
_________________
!Całe życie po bandzie!
Speedway Stal Rzeszów
  
wsk
13.07.2012 00:15:28
poziom 2

Grupa: Moderator

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 84 #972213
Od: 2009-8-19
Obecnyy ;D

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » HISTORIA » HISTORIA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!


wyświetlaj tu swoją reklamę za darmo oraz promuj się w katalogu

TestHub.pl - opinie, testy, oceny

Czas ucieka,
Wieczność czeka...